3D uzmērīšana/ Lāzerskenēšana

Sadarbībā ar igauņu uzņēmumu Reaalprojekt un somu uzņēmumu VRT piedāvājam 3D uzmērīšanas pakalpojumus -  3D lāzerskenēšana un 3D hidrobūvju zemūdens apsekošana.

 

3D lāzerskenēšana - sadarbībā ar uzņēmumu Reaalprojekt

Kas tas ir?

3D lāzerskenēšana - 3D uzmērīšanas tehnoloģijas veids, kas ļauj iegūt precīzu 3D informāciju par objektu un apkārtējo vidi ļoti īsā laikā. Lāzerskeneris ir ierīce, kas nosaka uzmērīto punktu atrašanās vietu uzmērīšanas brīdī. Šāda ierīce var veikt mērījumus līdz pat vienam miljonam punktu sekundē. Tas ļauj iegūt precīzu, augstas izšķirtspējas  3D punktu mākoni, ko apstrādājot, iegūst objekta un apkārtējās vides 3D digitālu modeli, zīmējumus. Izšķir lāzerskenēšanu no gaisa, no fiksētas pozīcijas (statīva) un mobilā lāzerskenēšana (no braucoša transportlīdzekļa uz zemes vai ūdens).

 

Kādos gadījumos tas nepieciešams?

Lāzerskenēšanas tehnoloģija tiek izmantota daudzās jomās:

·         arhitektūra un dizains;

·         būvniecība;

·         infrastruktūras izpēte un izvērtējums;

·         arheoloģija;

·         kultūras pieminekļu restaurācija;

·         šahtu un tuneļu būve;

·         karjeru izbūve;

·         kuģu būve;

·         Ceļu policija, kriminālistikas un glābšanas dienests;

·         filmu industrija.

3D uzmērīšanas nepieciešamība ir ievērojami palielinājusies, kā rezultātā strauji attīstās BIM (Building Information Modeling) tehnoloģijas joma projektēšanā un būvniecībā. Lāzerskenēšana šajā jomā ir visefektīvākā tehnoloģija.

Lai veiktu 3D uzmērīšanu, tiek izmantots lāzerskeneris Leica ScanStation P20. Leica ScanStation P20 ir integrēta 5 megapikseļu kamera, kura ļauj apvienot RGB datus ar punktu mākoni.

3D modelēšanai un punktu mākoņa apstrādei izmanto dažādas modelēšanas programmatūras - Leica Cyclone, 3D Reshaper, Revit, Civil 3D u.c
.

 

 

 

Hidrobūvju zemūdens apsekošana - sadarbībā ar uzņēmumu VRT

Kas tas ir?

Hidrobūvju zemūdens apsekošana, izmantojot sonārmetodes. Pārbaudes tiek veiktas ar visprecīzākajiem hidrolokatoriem (sonāriem). Tās iekļauj:

 

·        Hidrobūvju apsekošana;

·        Ekspertu atzinums par būves aktuālo stāvokli;

·        Risku analīze;

·        Kvalitātes kontrole būvniecības laikā;

·        Būves dzīves cikla vadība

 

 

Kādos gadījumos tas nepieciešams?

Ostu, tiltu un dambju, hidroelektrostaciju un cauruļvadu apsekošanai un bojājumu vietu noteikšanai, ko līdz šim ir veikuši ūdenslīdēji, nirēji. Ar sonārmetodi rezultāti tiek iegūti daudz precīzāki, bojājumu vietas struktūrā precīzi zināmas, tumšs ūdens vai straumes vairs nav traucēklis, var tikt apsekotas daudz lielākas teritorijas. Rezultāti tiek attēloti rakstiskā atskaitē ar vizualizācijas attēliem, 2D CAD zīmējumos, 3D CAD modeļa veidā, apjoma aprēķinos un detalizētā pārskatā par konstrukciju optimālu uzturēšanu un remontdarbiem. Tā ir uzlabota drošība un izmaksu ietaupījums.

Kas ir jādara pakalpojuma pieteikšanai un konsultācijas saņemšanai?

Lai uzzinātu vairāk vai pieteiktu pakalpojumiem, zvani mūsu speciālistiem: Tālr.67821956
 

 
 
Uz augšu